Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

7 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Polskiej przy Ambasadzie RP w Bratysławie, pierwszego w historii tej placówki po zmianie nazwy. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Ambasador RP na Słowacji Krzysztof Strzałka wraz z żoną oraz Konsul RP na Słowacji Stanisław Kargul.

W progach szkoły z radością powitano nowych uczniów oraz ich rodziców, poszerzyło się również grono pedagogiczne. Do dyrektor Moniki Holzwieser oraz pań Anny Kasperskiej i Anety Iwan dołączyła pani Natalia Konicz-Hamada i ks. Krystian Piotrowski.

Wydarzenie połączono z akcją Narodowego Czytania, w którą ochoczo włączyli się zarówno nauczyciele, uczniowie, rodzice, jak i szanowni goście. Kolejni lektorzy przybliżyli obecnym fragmenty takich polskich nowel jak „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Dym” Marii Konopnickiej, „Sachem” Henryka Sienkiewicza, czy „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza. Był to wspaniały wstęp do kolejnego roku wypełnionego wytężoną pracą oraz odkrywaniem tajników polskiej historii, literatury i języka.