Święto Niepodległości i pasowanie na ucznia

16 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz uroczystość pasowania na uczniów naszych pierwszoklasistów. W szkolnych obchodach uczestniczył Konsul RP na Słowacji, pan Stanisław Kargul oraz wicedyrektorka Instytutu Polskiego, pani Monika Olech, licznie zebrali się również rodzice naszych uczniów.

Wzruszającą akademię, podczas której przypomnieliśmy sobie wydarzenia sprzed 101 lat, poprzedzające odzyskanie przez Polskę niepodległości, przygotowała pani Anna Kasperska. Całość zwieńczyło uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie program przygotowany pod kierunkiem pani Anety Iwan i z pomocą pani Natalii Konicz-Hamady zaprezentowało ośmioro z dziewięciorga naszych tegorocznych pierwszaków. Po wspaniałym występie nastąpiło uroczyste przyjęcie naszych najmłodszych uczniów do społeczności szkolnej, którego symbolicznie dokonał pan Konsul. Nowi uczniowie zostali uczczeni gromkimi brawami.

Naszym pierwszakom życzymy wielu sukcesów na polu nauki, a naszej kochanej ojczyźnie kolejnych lat w wolności i dobrobycie.