Święta majowe

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Wielkimi krokami zbliżają się ważne dla nas, Polaków, święta – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Dzień Polonii i Polaków za Granicą, który obchodzimy 2 maja, oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pragniemy przedstawić Wam nasze propozycje uczczenia poszczególnych dni.

  • Z okazji Dnia Flagi nasza szkoła ogłasza konkurs plastyczny dla uczniów klas I – VIII pt. „Polska Flaga Narodowa”.

Konkurs trwa od 01.05.2020 r. do 31.05.2020 r. Prace na wskazany w tytule konkursu temat należy wykonać w formacie A4 lub A5 dowolną techniką plastyczną. Następnie zdjęcie wykonanej pracy należy przesłać na adres e-mail naszej szkoły: bratyslawa@orpeg.pl, a samą pracę przechować do ponownego otwarcia szkół.

Najlepsze prace będą nagrodzone. Zdjęcia wszystkich prac zostaną umieszczone w specjalnej galerii na stronie internetowej naszej szkoły, www.bratyslawa.orpeg.pl.

  • Dzień Polonii uczcimy pod hasłem „Moja biało-czerwona Rodzina”.

Uprzejmie prosimy o wysyłanie do nas na adres: bratyslawa@orpeg.pl zdjęć rodzinnych, które umieścimy potem we wspólnej galerii na stronie internetowej szkoły, www.bratyslawa.orpeg.pl.

  • Święto Konstytucji 3 maja 1791 roku uczcimy, śpiewając pieśni i czytając wiersze o tematyce trzeciomajowej. Chętnych gorąco zapraszamy do udziału!

Wyszukajcie w Internecie piosenkę lub wiersz o tematyce trzeciomajowej, przygotujcie je wspólnie z rodzicami, następnie nagrajcie za pomocą telefonu film z Waszym wykonaniem i prześlijcie na szkolny adres e-mail: bratyslawa@orpeg.pl

Za zgodą Waszych Rodziców prace plastyczne, zdjęcia i filmiki umieścimy na fanpage’u naszej szkoły na Facebooku.

Życzymy Wam miłej i radosnej pracy twórczej!

Liczymy na Waszą inwencję i wyobraźnię.

Grono Pedagogiczne