Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

W ubiegłą sobotę nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami spotkali się po raz ostatni w tym roku szkolnym. Na szkolnym boisku (ze względu na konieczność zachowania wymaganych środków ostrożności w sytuacji epidemii) w dwóch grupach wiekowych odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Uczestnicy spotkania entuzjastycznie wyrażali swoją radość z faktu, że po tak długim czasie mogli spotkać się osobiście a nie za pośrednictwem Google Meet.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pani dyrektor Moniki Holzwieser. W kilku ciepłych słowach podziękowała ona wszystkim za przybycie oraz za rzetelną pracę i naukę w okresie pandemii. Słuchając jej wystąpienia, zgromadzeni wrócili wspomnieniami do tych miesięcy, gdy spotykali się tylko on-line. Pani dyrektor podkreśliła, że mimo trudności rok szkolny zakończył się sukcesem uczniów i nauczycieli. Byłoby to niemożliwe bez pomocy rodziców, którzy dzielnie wspierali swoje dzieci w nauce. Szczególne podziękowania skierowane zostały pod adresem pana Petera Kobesa, który prowadził stronę internetową naszej szkoły. Pani dyrektor z żalem odnotowała, że naszą społeczność opuszcza kilkoro uczniów. Serdecznie pożegnano Danusię z klasy III i jej siostrę Hanię z klasy I LO oraz Maję z klasy V i jej siostrę Anię z klasy II LO.

Następnie uroczystość szkolna została uświetniona przez panią Marzannę Danek-Hnelozub, która zaprezentowała swoje wiersze: „Do matki” i „Chcę Cię nauczyć”. Spotkanie zakończyło się wręczeniem świadectw oraz wspólnym zdjęciem i mniej oficjalnymi rozmowami. Wszyscy wyrażali jedno wspólne życzenie: aby w nowym roku szkolnym było już normalnie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia na naszej stronie.