Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 – relacja

W pierwszą sobotę września odbyło się w naszej szkole długo wyczekiwane przez wszystkich rozpoczęcie roku szkolnego. Nie było chyba nikogo, kto nie cieszyłby się na powrót do szkolnej ławki i do nauki w trybie stacjonarnym. Nawet pogoda była po naszej stronie, dzięki czemu mogliśmy rozpocząć rok szkolny 2021/2022 na dworze – bez masek na twarzach. Ze względu na przepisy epidemiczne spotkanie odbyło się w dwóch grupach – o godzinie 10.00 klasy V-VIII i LO, a o godzinie 11.00 klasy I-IV.

Oczywiście nie zabrakło hymnu narodowego, przemówienia pani Dyrektor i małego programu artystycznego. Starsze klasy zostały przez nauczycieli włączone w Narodowe Czytanie, akcję organizowaną co roku przez Prezydenta RP. Ku uciesze uczniów pedagodzy przeczytali w ramach tego wydarzenia (z odpowiednim aktorskim zacięciem) fragmenty „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Dla młodszych klas zaśpiewała uczennica klasy IV, Apolonia Żak, a pani Marzanna Danek-Hnelozub zadeklamowała wiersz, napisany przez nią specjalnie na tę okazję.

Rozchodziliśmy się po wszystkim z szerokimi uśmiechami na ustach i nadzieją – że w tym roku szkolnym więcej razem spotkamy się na żywo, niż przez internet.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia galerii zdjęć!