Pasowanie na ucznia 2021/2022

Drodzy Rodzice Pierwszoklasistów, szanowni sympatycy naszej Szkoły!

Z radością informujemy, że w sobotę, 16.10.2021 r., będzie miała miejsce wyczekiwana z niecierpliwością przez naszych pierwszaków uroczystość pasowania na ucznia. Sytuacja epidemiczna nie pozwala nam na spotkanie w szkole, na szczęście z pomocą przyszła dyrekcja Instytutu Polskiego i nasze spotkanie odbędzie się w siedzibie Instytutu pod adresem Námestie SNP 27, Bratysława – Staré Mesto, o godz. 10.15. Serdecznie dziękujemy za gościnność!

Wszystkich zaproszonych gości obowiązuje słowacki reżim „OTP” – należy wykazać się przy wejściu zaświadczeniem o szczepieniu, negatywnym wynikiem testu antygenowego (wykonanego nie wcześniej niż na 48 h przed uroczystością) lub PCR (wykonanego nie wcześniej niż na 72 h przed uroczystością) albo potwierdzeniem o przechorowaniu COVID-19 w ciągu ostatnich 180 dni. Należy również wpisać się na listę obecności i podać dane kontaktowe (zgodnie z przepisami lista będzie przechowywana przez okres 2 tygodni, a następnie zniszczona). Prosimy także nie zapomnieć o maseczkach – są obowiązkowe.

Pierwszoklasistom mogą towarzyszyć wyłącznie rodzice. Dzieci są proszone o pojawienie się w budynku Instytutu o godz. 9.30 – przed uroczystością odbędzie się próba. Dzieci obowiązuje strój galowy. W tym dniu nie mają już lekcji.

Pasowanie na ucznia to niezapomniane wydarzenie. Bardzo się cieszymy, że w tym roku odbędzie się w trybie stacjonarnym i będziemy mogli na własne oczy zobaczyć, jak kolejny rocznik wspaniałych dzieci zostaje przyjęty przez panią Dyrektor do grona uczniów naszej Szkoły!