Druga edycja konkursu recytatorskiego – drugi sukces!

Wielkie brawa dla naszych uczniów, którzy już drugi rok z rzędu zakwalifikowali się do etapu kontynentalnego Konkursu Recytatorskiego „Słowem-Polska”, organizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP pod patronatem Pierwszej Damy RP dla uczniów szkół polonijnych i polskich na całym świecie.

Etap szkolny wygrali: w kategorii wiekowej 7–9 lat Maria Hamada i Jozef Skala, a w kategorii wiekowej 10–13 lat Natalia Kamińska i Eva Masár.

W drugim etapie konkursu decyzja o tym, kto przejdzie do etapu kontynentalnego, należała do Komisji Konkursowej, w której skład wchodzili przedstawiciele: Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Kongresu Oświaty Polonijnej, Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Z ponad 400 uczestników fazy krajowej konkursu wybrano odpowiednio: 58 uczestników w I kategorii wiekowej, 57 w II kategorii wiekowej i 39 w III kategorii wiekowej (14–19 lat) z całego świata.

Z dumą informujemy, że w tym zaszczytnym gronie znaleźli się wszyscy nasi finaliści ze Słowacji. Ich sukcesu nie byłoby oczywiście bez nieocenionej pomocy pani Marzanny Danek-Hnelozub, której również serdecznie gratulujemy. Trzymajmy kciuki za występy Mani, Józia, Natalii i Evy w przedostatnim etapie konkursu!