Szkolny Piknik Rodzinny – Plan pikniku

Kochani Uczniowie, drodzy Rodzice i wszyscy Sympatycy naszej Szkoły!

Uchylamy rąbka tajemnicy i przedstawiamy Wam plan naszego fantastycznego pikniku! Jak wiecie, jest poświęcony Marii Konopnickiej, ustanowionej przez Sejm RP patronką roku 2022, więc podczas jego trwania będziecie mogli zapoznać się z jej twórczością i najważniejszymi faktami z życia. Pomoże w tym wystawa przygotowana przez naszych uczniów. Podczas specjalnej akademii z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca, przygotowanej przez naszych najmłodszych, usłyszymy również fragmenty wierszy naszej słynnej pisarki. Dlatego warto przyjść punktualnie!

Po akademii czeka nas ekscytujący moment – ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i literackiego i wręczenie rewelacyjnych nagród ufundowanych przez Instytut Polski.

Następnie pora na główne atrakcje pikniku – warsztaty plastyczne dla klas I-III i warsztaty taneczne dla pozostałych uczestników pikniku. Jedne i drugie odbędą się pod okiem znakomitych specjalistek w swoich dziedzinach, plastyczki Marty Miary, współpracującej z różnymi instytucjami kulturalnymi na Słowacji, oraz tancerki Andrei Szente, występującej na scenach słowackich teatrów i uczącej w kilku szkołach artystycznych.

Pani Marta odkryje przez naszymi uczniami tajniki sztuki ilustratorskiej i pomoże im wcielić się w samodzielnych ilustratorów twórczości Konopnickiej, natomiast pani Andrea pokaże nam, że słowa można zilustrować nie tylko za pomocą kredek, ale też za pomocą ruchów własnego ciała. Nauczy też nas poloneza, abyśmy mogli go zatańczyć na koniec pikniku wraz z naszymi absolwentami i żegnającą się z nami w tym roku szkolnym panią Anią Kasperską, by należycie podziękować im za lata spędzone wspólnie w szkole.

Kogo zmęczą warsztaty, może uciec na chwilę do naszej strefy chilloutu z książką, gdzie będą na niego czekały wygodne pufy i koce. Tam może zapoznać się z wierszami Marii Konopnickiej, bajkami i poezją ukraińską oraz innymi książkami ze szkolnej biblioteki.

Temat Ukrainy pojawi się też w postaci wystawy prezentującej plakaty narysowane przez naszych uczniów w geście solidarności z naszym wschodnim sąsiadem oraz w postaci zbiórki pieniędzy, nad której przebiegiem będzie czuwała Fundacja Integra. Dzięki ich pomocy nawet jeśli zapomnicie w domu portfela, będzie mogli wesprzeć zbiórkę – wystarczy tylko telefon i czytnik kodów QR.

Od 10.00 do 13.00 na chętnych będzie też czekała z zestawem farb do twarzy pani Hana z Facepainting by Hana. Ciekawe, ilu krasnoludków będzie biegało wokół nas po spotkaniu z nią? 😊

Na obiad czeka nas pizza. Dlatego przypominamy, że pomożecie nam, zapisując się do końca maja na orientacyjną listę obecności. Gdyby ktoś z Was musiał zadbać o specjalną dietę – prosimy koniecznie o kontakt z panią Klaudią Bochen (klaudia.bochen @ hotmail.com).

Kalorie pochłonięte podczas obiadu łatwo spalimy podczas inspirowanych krasnoludkami zawodów sportowych, które szykuje dla nas pan Krzyś. Przygotujcie koniecznie gardła i wymyślcie okrzyki klasowe, by dopingować się nawzajem! Po zawodach nasi utalentowani sportowo uczniowie będą mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności przed szkolną publicznością.

Finał pikniku to pożegnanie, podczas którego zamiast „żegnajcie”, powiemy naszym odchodzącym pracownikom, uczniom i rodzicom: „do zobaczenia!”. Najstarsi uczniowie zadbają o to, by była to chwila pełna wspólnych wzruszeń, wspomnień, radości towarzyszącej odtańczeniu poloneza i obietnic kolejnych spotkań mimo zbliżającego się rozstania.

Spotkajmy się wszyscy na terenie szkoły już 18 czerwca! Bądźmy razem, bawmy się razem, śmiejmy się razem!

 

Grono pedagogiczne