Polonijny Dzień Dwujęzyczności – już 15 października!

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele Szkoły!

Piętnastego października będziemy w naszej szkole celebrować Polonijny Dzień Dwujęzyczności. Z tego powodu lekcje będą skrócone, zmieniony plan lekcji jest dostępny na stronie internetowej naszej Szkoły.

Motywem przewodnim tego dnia będą bajki polskie i słowackie. Zachęcamy do tego, aby uczniowie przebrali się za dowolną postać z bajek. Liczę na Państwa kreatywność.  Mam nadzieję, że nasze dzieci będą się przy tym świetnie bawić, a dla dorosłych będzie to cudowna podróż w świat naszego dzieciństwa.

Ten wyjątkowy dzień uwiecznimy na pamiątkowych fotografiach. Zapewnimy też dobrą zabawę nie tylko uczniom, ale całym rodzinom, organizując fotobudkę. Nie wahajcie się włożyć na głowę kolorową perukę lub chwycić w rękę magiczną różdżkę!

Rodziców zainteresowanych włączeniem się we wspólne świętowanie zachęcamy do przyniesienia ze sobą drobnego poczęstunku. Tym bardziej, że odwiedzi nas w ten dzień gość specjalny – scenarzystka, poetka i pisarka, Zuzana Líšková. Uczniowie będą mogli porozmawiać z nią na temat jej twórczości, dowiedzieć się, czy łatwiej tworzyć dla dorosłego czy młodego czytelnika, oraz skąd czerpie inspiracje.

Zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania!

Krzysztof Gruca

Kierownik Szkoły