Warsztaty Bożonarodzeniowe 2022

17 grudnia w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana przez wszystkich Wigilia oraz Warsztaty Bożonarodzeniowe. Po trzech latach przerwy spowodowanej przez pandemię korytarze szkolne ponownie wypełniła świąteczna atmosfera.

W tym roku połączyliśmy siły z Klubem Małego Polaka.

Na uczniów i rodziców czekały stoły zastawione smakołykami, przepiękna choinka oraz gorący bezalkoholowy poncz, przygotowany przez żonę pana dyrektora. Płynące z głośników kolędy dopełniły reszty.

Uroczystość rozpoczęło bardzo ciekawe wystąpienie uczniów klas III-VI na temat polskich tradycji bożonarodzeniowych, przygotowane przez nich pod czujnym okiem pani Marzanny. Dzieci wykonały także piosenkę „Uciekali, uciekali” znaną z musicalu „Metro”.

Potem nastąpił czas na swobodne rozmowy przy stole i wspólne kolędowanie, które poprowadzili szkolni rodzice, Natalia i Marián Hamadowie. Uczniowie klas I-III zabrali się w tym czasie za przystrojenie choinki wraz z panią Bożenką.

Gdy choinka była już gotowa, a brzuchy pełne, odwiedził nas wyjątkowy gość – sam święty Mikołaj! Dzięki życzliwości Ambasady RP w Bratysławie przywiózł dla wszystkich uczniów i członków Klubu Małego Polaka piękne upominki!

Gdy odjechał, nadeszła pora na drugą część programu – kreatywne warsztaty świąteczne, przygotowane przez panią Asię Grucę. Nasza szkolna mama-plastyczka dwoiła się i troiła, by pomóc wszystkim uczniom i rodzicom w stworzeniu przepięknych lampioników, bombek oraz kartek Bożonarodzeniowych.

Program warsztatów obejmował jeszcze jedno wydarzenie – świąteczną fotobudkę przygotowaną przez naszą szkolną fotografkę Agnieszkę Stefańską. Wszyscy chętni mogli zajrzeć do świątecznego studia fotograficznego wyczarowanego na tę okazję przez panią Agnieszkę i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie szkolnej Wigilii i warsztatów serdecznie dziękujemy!