Koncert Kolęd Polskich i Słowackich

8 stycznia 2023 roku nasza Szkoła włączyła się w wyjątkowe wydarzenie – wraz z Klubem Małego Polaka oraz urszulańską scholą dziecięcą wzięliśmy udział w Koncercie Kolęd Polskich i Słowackich, zorganizowanym przez naszą szkolną mamę, a zarazem prowadzącą Klub i dyrygentkę scholi, Natalię Konicz-Hamadę.

W skład chóru z naszej Szkoły weszli: Alicja Bochen z kl. V, Daniel Hamada z kl. I, Mania Hamada z kl. V, Samuel Kobes z kl. VI, Leonard Pilip z kl. II, Hania Takač z kl. VI, Helenka Takač z kl. II oraz Veronika Frecer z kl. III. W próbach przed koncertem uczestniczyli także Aleks Krasowski i Julianka Habala z kl. II, niestety z powodów rodzinnych nie mogli wziąć udziału w koncercie.

Wydarzenie odbyło się w kościele sióstr urszulanek pw. Matki Bożej Loretańskiej w samym sercu Starego Miasta. Zgromadziło liczną publiczność zarówno polskiego, jak i słowackiego pochodzenia. Wśród gości znalazł się także Ambasador RP na Słowacji Krzysztof Strzałka wraz z małżonką.

Śpiewacy wykonali aż 20 kolęd polskich i słowackich. Po występie zebrali ogromne brawa.

Słodkie upominki wręczone występującym po występie ufundował nasz Dyrektor, Krzysztof Gruca wraz z żoną Joanną.

Relację z koncertu oraz przepiękne zdjęcia autorstwa Joanny Kożuch są dostępne pod tym linkiem.

Cały koncert wraz z pełną listą wykonawców jest dostępny online na stronie słowackiej Polonii.

Koncert Kolęd Polskich i Słowackich (YT)