Wielkanocny Dzień Sportu i Kreatywności

Za nami pierwszy Wielkanocny Dzień Sportu i Kreatywności. Pan dyrektor rozszerzył ubiegłoroczny pomysł wielkanocnych warsztatów plastycznych o zajęcia sportowe z powodu… wyborów prezydenckich na Słowacji. Nie mogliśmy bowiem skorzystać ze zwykłych sal lekcyjnych (zamieniono je w lokal wyborczy), za to udostępniono nam salę gimnastyczną. Szybko jednak okazało się, że to nie żadne utrudnienie, ale wspaniała okazja do integracji i zadbania nie tylko o umysł, ale też o ciało.

Wydarzenie odbyło się 23 marca i obok naszych uczniów uczestniczyły w nim również przedszkolaki z Klubu Małego Polaka. Głównymi organizatorami był pan dyrektor i wspaniała rada rodziców, czyli panie Anna Skowron-Belko i Agnieszka Dębowska, a wsparła ich prowadząca Klub Małego Polaka Natalia Konicz-Hamada.
Dzieci i młodzież zostały podzielone na dwie grupy – młodsi zaczęli spotkanie od zawodów sportowych, a starsi od warsztatów kreatywnych.
Zajęcia na sali gimnastycznej obejmowały takie konkurencje, jak: slalom z jajkiem, podawanie do tyłu balona, przenoszenie za pomocą chwytaków kulek i wyścigi króliczków. Nad ich przebiegiem czuwał ks. Krystian oraz kilkoro rodziców. Dzieci utworzyły cztery drużyny i miały szansę doświadczyć zarówno integracji wewnątrz własnej grupy, jak i rywalizacji między poszczególnymi zespołami. A wszystko to w atmosferze zabawy i radości. Ostatnią konkurencją było szukanie króliczka, czyli zbieranie pochowanych na terenie budynku jajeczek wypełnionych słodkościami. Wszystkie zadania były punktowane i choć zwycięska drużyna mogła być tylko jedna, to jednak nagrodzeni za udział zostali wszyscy uczestnicy.
Podczas gdy dzieci z Klubu Małego Polaka i klas I-II pociły się na sali gimnastycznej, uczniowie z klas III-VIII tworzyli pod czujnym okiem szkolnej mamy Joanny Grucy i naszych nauczycielek – pani Bożeny i pani Marzanny – przepiękne palmy wielkanocne. Gdy jedni i drudzy zakończyli swoje zadania, wszyscy obecni tego dnia w szkole zgromadzili się przy wspólnym wielkanocnym stole, wspaniale przygotowanym przez szkolnych i Klubikowych rodziców i wprost uginającym się od świątecznych przysmaków. Gwar serdecznych rozmów niósł się po całym budynku.
Po poczęstunku nastąpiła zamiana miejsc i teraz to starsi biegali po sali gimnastycznej, a młodsi wzięli w ręce klej i nożyczki i zaczęli tworzyć. Zadania dla obu grup nie były jednakowe ze względu na zróżnicowanie wiekowe. I tak na starszych oprócz slalomu z jajkiem czekała gra w rzutki, rzucanie piłką za pomocą koca i uciekanie przed piłką przelatującą tuż nad głową, a na młodszych oprócz możliwości tworzenia palm – wycinanie zajączkowej girlandy, składanie papierowych koszyczków i przygotowywanie zwierzątek z rolek po papierze toaletowym. Radości było przy tym co niemiara.
Gdy spotkanie dobiegło końca, na myśl nasuwało się tylko jedno pytanie: czyżby nasza szkoła doczekała się nowej tradycji? Przekonamy się dopiero za rok, ale z pewnością wszyscy zgromadzeni na tegorocznym Wielkanocnym Dniu Sportu i Kreatywności mają ochotę na powtórkę!

Zdjęcia: Krzysztof Gruca, Natalia Konicz-Hamada, Agnieszka Stefańska (serdecznie dziękujemy!)